NOSTALJİK GAZOZ KAPAKLARI

NOSTALJİK GAZOZ KAPAKLARI1970, 80 ya da 90’lı yıllarda çocukluk yapmış tüm herkes nostaljik gazoz kapakları haşır neşir olmuştur ve o günleri çok iyi bilir. Gazozların moda olduğu, içmeden uyumadığımız, her türlüsünü biriktirdiğimiz zamanlardan geçerek bugünlere geldik. Kapaklar sadece toplanmazdı. Gazoz çıkartmaları koleksiyon için toplanırdı, yan tarafları ezilerek taso şeklinde kullanılırdı, önemli insanların yüzü olarak da çıkmıştı. Bu yazımızda futboldaki gazoz kapaklarını derleyip hizmetinize sunmaya çalıştık.

NOSTALJİK GAZOZ KAPAKLARI İLE
MAZİYE DÖNME ZAMANI

Nostaljik gazozlar sayesinde dostluk, arkadaşlık, kardeşlik, arkadaşlık alışverişi, tutumluluk, bağlılık, sevdalık duyguları insanlarda gelişmiştir. Farklı gazozu tadarken gazozun kapakları ile mest olurduk. Gazozun kapakları önemli insanların yüz şeklini gösteriyordu. İç kapakta bulunan tasarım ile özellikle de futbolcuların koleksiyonunu yapanlar vardı. Nostalji keyfine doyasıya yaşamak isteyenler, kapakların tarihini, kederini, eğlencesini çok iyi bilir. Onunla saatler geçirmiş bir nesil bulunmaktadır.

Galatasaray’ın nostaljik fotoğrafı

Galatasaray’ın önemli kadrolarını oluşturduğu listeydi. Coco Cola tarafından yapılan halkla ilişkiler çalışması olumlu tepkiler vermişti. Her Galatasaray sevdalısı, kapağı toplar ve sıralamayı bitirmeye çalışırdı. Galatasaray’ın o zamanlar kadrosunda şunlar vardı; Şevki, Faruk, Nihat, Rıdvan, Cüneyt, Fatih, Arif gibi isimler yer almaktaydı. Ayrıca Galatasaray’ın nostaljik kapakları fotoğrafların üzerine tam oturuyor ve harika görünüyordu.

Galatasaray’ın nostaljik gazoz kapakları
Galatasaray’ın nostaljik gazoz kapakları

Trabzonspor nostaljik kapakları

O zamanlar Trabzonspor’un efsane olduğu dönemlerdi. Her insan Trabzonspor’un duruşunu konuşurdu. Coco Cola için özel çekilen fotoğraf sayesinde futbolcuların yüzleri gazoz kapaklarının içine resmedilmişti. Trabzonspor’da oynayan ve gazoz kapaklarının içine resmi nakledilen futbolculardan bazıları fotoğrafta yer almaktadır. Trabzonspor’un nostaljik gazoz ön kapakları bazıları şöyledir; Kadir, Necmi, Şenol, Cemil, Hüseyin, Engin, Bekir, Eyüp gibi isimler vardı.

Trabzonspor’un nostaljik gazoz kapakları
Trabzonspor’un nostaljik gazoz kapakları

Fenerbahçe’nin efsane kadrosu

Fenerbahçe’nin nostaljik kapakları kadrosu 1975-1976 yıllarını arasındadır. Fenerbahçe’nin önemli kadrolarından oluşan bu kadroda; Adil, Nevruz, Emin, Osman, Yavuz gibi isimler yer almaktaydı. Tüm takımın yer aldığı ve sıralı şekilde oturdukları görülen tabloda, gazoz kapaklarının iç kısmı da net bir şekilde resme uydurulmuştur.

Fenerbahçe’nin nostaljik gazoz kapakları
Fenerbahçe’nin nostaljik gazoz kapakları

<

Paylaş

Benzer Yazılar

NOSTALJİK ESKİ KADIN KIYAFETLERİ

90’lar denince akıllara ilk olarak kıyafetler gelir. Canlı ve eğlenceli görünümde olan kıyafetler,…

Nostaljik Abur Cubur Atıştırmalıkları

1970, 80 veya 90’lı yıllarda çocukluk yapmış her insanın nostaljik abur cubur ile…

Yazıya Yorum Yapın

E-posta adresiniz diğer kullanıcılar ile paylaşılmayacak.


Hata! Yorum gönderilemedi.

Başarılı! Yorum başarıyla gönderildi.